Revizyon Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrası 6-9 ay geçmesine rağmen istenilen estetik ya da fonksiyonel sonuç alınamadığı durumlarda ‘’revizyon’’ yani ‘’düzeltme burun estetiği’’ ameliyatı gündeme gelebilir.
Revizyon burun estetiği ameliyatının zorlu tarafı ilk ameliyat sırasında doğal anatomik yapının bozulmuş olması, ameliyat sırasında burun şekillendirilmesinde kullanılan kıkırdağın da önceki ameliyatta kullanılmış olmasıdır. Bu sebepten ötürü revizyon burun estetiği için ilave kıkırdak gerekebilir.

Bu durumda hastanın kulak kepçesi ve kaburgası iyi bir kaynaktır. Alternatif olarak kadavradan alınan kıkırdaklarda kullanılabilir. Kadavra kıkırdağı özel teknik ve işlemlerden geçirilmiş olup vücutla herhangi bir uyumsuzluğa yol açmaz.

Unutmamak gerekir ki doğru teknik kullanılarak yapılan revizyon ameliyatlarında burnunuz ne kadar sorunlu olursa olsun istenilen estetik ve fonksiyonel düzelme sağlanabilir.

serkanbariskan

İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu.
Pamukkale Üniversitesi Anatomi Anabilimdalı’nda bir süre eğitim aldı.
Celal Bayar Üniversitesi‘nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlığını 2014 yılında tamamladı.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Op. Dr. Serkan BARIŞKAN