burun estetiği

Burun Estetiği

‘’Doğal ve iyi oranlanmış’’ her şey güzeldir. Bu tanımlama burun estetiğine de yansımıştır. Bu bağlamda başarılı burun estetiğinin yapıldığı belli olmayan, doğal ve yüze uyumlu olması gerekliliği artık günümüzde su götürmez bir gerçektir.

‘’Güzel ve doğal yapılmış bir burun’’ asla estetikli gibi durmaz. Sizi tanımayan biri burnunuzun estetikli olduğunu farkedemez, tanıyanlar ise ameliyat sonrası sizdeki pozitif değişimi hemen farkeder fakat bu değişimin burundan kaynaklandığını anlayamazlar.

Şunu unutmamak gerekir ki burun estetiğinde mutlak tek doğru yöntem diye birşey yoktur. Önemli olan ameliyatı planlarken burnun yüze uygun planlanmasıdır. Her insana aynı burnu yapmak değil, kişinin yüzüne uygun burun yapmak çok önemlidir.

Ameliyat öncesi görüşme sırasında burnunuzun şeklinin nasıl olması gerektiği, yüzünüzde başka bir işleme ihtiyaç olup olmadığını bilgisayar programları sayesinde görmek mümkün olmaktadır. Bu sayede ameliyat öncesi ve sonrasıyla ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

Nihayetinde başarılı bir ameliyat sonrası psikolojik olarak kendinizi iyi hissedecek, öz güveniniz artacak ve bu olumlu hava hayatınızın bütününe yansıyacaktır.

serkanbariskan

İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu.
Pamukkale Üniversitesi Anatomi Anabilimdalı’nda bir süre eğitim aldı.
Celal Bayar Üniversitesi‘nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlığını 2014 yılında tamamladı.

Copyright 2023 © Op. Dr. Serkan BARIŞKAN. Tüm Hakları Saklıdır. Son Güncelleme 23.02.2024