burun ucu estetiği

Burun Ucu Estetiği

Burun ucu, estetik açıdan burnun en fazla dikkat çeken kısmıdır. Burun ucundaki görsel sorunlar hem yüzünüzün ifadesini etkiler hem de kaliteli ve rahat nefes almanızı engeller. Örneğin; burun ucunun düşük olması (sarkık burun ucu) burnu yüzde uzun, kişiyi sinirli ve olduğundan daha yaşlı gösterir. Ayrıca rahat nefes almanıza da engel olur.

 

Burun ucu estetiği, sadece burun ucunda var olan görsel bozukluklarını düzletmek için yapılan burun estetiği ameliyatıdır.

Burun ucu estetiği ameliyatıyla burun ucundaki genişlik daraltılabilir, sarkık, uzun, geniş burun uçları şekillendirilebilir. Geniş ve büyük burun delikleri daraltılabilir. Düşük olan burun ucu yukarıya doğru kaldırılabilir.

Burun ucu estetiği ameliyatı, burun ucunda bulunan kıkırdaklardaki şekil bozukluklarına yönelik bir operasyon olup burnun geri kalan kemik kısmına müdahale edilmediği için ameliyat sonrası morluk ve şişlik oluşmaz.

Lokal ya da genel anestezi altında yaklaşık 1 saat süren bir ameliyattır. Burun ucu estetiği ameliyatında  alçı ve tampon kullanmaya gerek kalmaz. Ameliyat sonrası hastanın hastanede kalmasına gerek olmadığı gibi sosyal hayatına, işine kısa sürede rahatlıkla geri dönebilir.

serkanbariskan

İstanbul Tıp Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu.
Pamukkale Üniversitesi Anatomi Anabilimdalı’nda bir süre eğitim aldı.
Celal Bayar Üniversitesi‘nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlığını 2014 yılında tamamladı.

Copyright 2023 © Op. Dr. Serkan BARIŞKAN. Tüm Hakları Saklıdır. Son Güncelleme 23.02.2024